Praktika 8. nädal

25.-29. november, praktika viimane nädal.
Tegevuste poolest väga kiire aeg: toimus matemaatikanädal ja selle raames koolisisene pranglimise võistlus. Peaaegu kõik õpilased käisid vähemalt korra arvutiklassis pranglimas. Seekord olid eelistatud lauaarvutid, kuna hiirega on mugavam ja kiirem seda võistlust teha. Paremad tulemused said need õpilased, kes olid varem peastarvutamist harjutanud. Paistis silma ka, et pranglimine ei ole õpilaste seas kuigi populaarne, kuna nõuab maksimaalset keskendumist ja vaimset pingutust. Kuna see võistlus pole hinde peale, siis osa õpilasi loobusid, kui tehted läksid raskemaks.
Selle nädala rõõmustav uudis oli, et meie kooli võistkond pääses “Targalt internetis” võistlusmängus edasi poolfinaali. Piirkondlik voor toimus meie koolis. Kahjuks ei saabunud kohale kaks võistkonda, nii et omavahel proovisid jõudu ainult kaks kooli. 8.klassi õpilastest koosnev võistkond andis endast parima ja veebruaris astume uuesti võistlustulle, seekord piirkondlike võistluste võitjatega. Sellega kaasneb aga põhjalik ettevalmistus; õpilased on väga motiveeritud, sest parima tiimi auhinnaks on reis Brüsselisse!
Sel nädalal valmis ka arvutiklassi elektrooniline broneerimine. Otsustasin jagada Google keskkonnas detsembrikuu tunniplaani. Kuna aasta lõpus tavaliselt sageneb arvutiklassi külastatavus, siis õpetajad soovisid varakult aegu broneerida. Igaüks saab kirja panna talle sobiva aja tunniplaanis.
Nädala jooksul kasutas meie logopeed aktiivselt sülearvuteid, 6 arvutit viisime tema ainekabinetti, nii said õpilased kõige mugavamalt teha elektroonilisi harjutusi. Koostöös logopeediga uuendasime ka õppimismängude lingikogu. Kuna see link on kooli kodulehel, siis on eesmärgiks ka kooli kodulehe tutvustamine ja aktiivsem kasutamine nii õpilaste kui vanemate seas.
Väga hea tagasiside tuli 1. klassi õpetajalt, kellel soovitasin õpilastele arvutikunsti proovida http://www.zefrank.com/ keskkonnas. Väga lihtne vahend hiirega joonistamiseks, “Start scribbler” teeb lihtsast pildist arvutikunsti. Kõigepealt lapsed kirjutasid oma nime, siis joonistasid lumehelbe ja lõpuks tehti päkapikumaja. Keskkonnas saab ka värve valida, nii valmis igaühel unikaalne kunstiteos. Lapsed said vahepeal “näitusel” ringi käia ja teiste töid vaadata. Tänuväärne vahend, mida soovitan kõigile algajatele!