Praktika 4. nädal – eneseanalüüs

Teise veerandi esimene nädal oli rõõmustavalt tihe. Meie üleskutse algklassiõpetajatele viia läbi üks tund nädalas arvutiklassis – andis tulemusi ja tunde broneeriti aktiivselt. Mulle tõi see kaasa rohkem tööd, sest esimest korda vajavad õpetajad arvutiklassis rohkem tuge. Teiseks on hea, kui õpilased kuulevad infojuhi käest tunni sissejuhatuseks arvutite kasutamise reegleid: see distsiplineerib õpilasi ja hoiab ehk ära edaspidi mõned pahandused. Hea on ka see, et nüüd mahuvad arvutiklassi ära kõik õpilased korraga, meil on klassides 20-24 õpilast. Tundides olles paistab silma laste arvutioskuste suur erinevus, ja seda juba 1.klassis. Õpetajal üksi ongi raske igaüht aidata.
2.-3. klasside õpilased tegid endale Miksikese kasutajakontod, kuna oleme liitunud tasulise paketiga. See võimaldab õpilastel sooritada online kontrolltöid. Selle aasta Miksikese uuendus on, et õpilased saavad kohe peale töö sooritamist ka hinde teada ja näha oma vigu koos õigete vastustega.
Jäin väga rahule ühe individuaalnõustamisega sel nädalal. Leppisime nädala alul õpetajaga kokku tunni, mis tal vaba oli.  Kui see aeg kätte jõudis, siis ta tegi ettepaneku tulla oma klassi. Võtsin kutse vastu ja meil möödus koos väga sisukas tund. Õpetaja polnud varem kasutanud Miksikese keskkonda ja ta tahtis endale selgeks teha selle võimalused. Oma klassis tundis ta ennast kindlamini ja ta sai oma arvutis kohe kõike järele proovida.
Ise ma pole rahul sellega, et pole veel valmis saanud arvutiklassi ja sülearvutite broneerimise keskkonda, mis mul oli plaanis teha. Objektiivne põhjus on see, et kooli tunniplaan muutub järgmisel nädalal ja ma arvasin, et pole mõtet hakata seda enne tegema. Siiani toimib registreerimine paberkandjal minu juures ja e-maili teel, aga õpetajad ootavad ka online registreerimise võimalust.