Praktika eesmärgid ja ootused

Praktika eesmärgid ja ootused, praktikakoha tutvustus ning koha valiku põhjendus.

Valisin praktikakohaks kooli, kus ma töötan infojuhina alates 2000. aastast.
Kuusalu Keskkool on Ida-Harjumaa suurim maagümnaasium, tunnustatud põhi- ja gümnaasiumihariduse andja. 2013. aasta sügisel õpib koolis 545 õpilast, kelle arengut toetavad 50 kvalifitseeritud õpetajat. Säilitame kaasaegsuse arenevas maailmas, uuendades ja parendades pidevalt õpikeskkonda.

Alanud õppeaastal uuendasime kooli arvutiparki. Tiigrihüppe toel soetasime mobiilse sülearvutiklassi ja laiendasime arvutiklassi. Igas klassiruumis on paigaldatud projektorid, neljas kabinetis on puutetahvlid, koolis on dokumendikaamerad, CNC pink ja Vernieri seadmed. Alustasime õpetajate töökohaarvutite väljavahetamist, jätkame 2014. aastal.

Praktikakoha valikul lähtusin puht praktilisest kaalutlusest, sest igapäevane töö vaja ka ära teha. See, et ma tunnen oma kooli ja seal töötavaid inimesi päris hästi, teeb minu praktika ühest küljest lihtsamaks. Teisalt on keeruline analüüsida ennast ja oma tegevusi objektiivselt, sest ülesanded on tihedalt põimunud ja raske on eristada praktikat igapäevasest tööst. Loodan kolleegide mõistvale suhtumisele ja abile :)
Selle aasta peamiseks ülesandeks pean uue sülearvutiklassi ladusat käivitamist, uurimistööde haldamist koolis ning tahvelarvutite tutvustamist. Õpilastega puutun kokku 10. klassis AKU (arvuti kasutamine uurimistöös) valikkursuse raames, lisaks juhendan 7.-8. klassi õpilasi “Targalt internetis” õpimängus.

Minu eesmärk on siduda praktika sujuvalt oma tööga ning sooritada kõik praktikaülesanded. Lisan siia tähtajad:

Põhipraktika ülesanne (1) – õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud. Tähtaeg – 20. oktoober
Põhipraktika ülesanne (2) – haridustehnoloogiline nõustamine Tähtaeg – 02. november
Põhipraktika ülesanne (3) – õppedisain. Tähtaeg – 17. november.

Põhipraktika eneseanalüüs: igal nädalal sissekanne ajaveebi, kus kirjeldan, analüüsin ja mõtestan oma praktikategevust (sh ülesanded ja muud jooksvad tegevused) toetudes refleksioonimudelile ja vastades refleksioonis järgmistele küsimustele: Mis … (what)? Mis siis … (so what)? Mis nüüd edasi … (now what)?
Praktikaaruanne. Tähtaeg – 15. detsember

One thought on “Praktika eesmärgid ja ootused

1. Aitäh, Viive. Olen sinuga nõus, et oma põhitöö ja praktika sidumine on kõige suurem väljakutse, kuid kõik on võimalik, kui väga tahta. Kuna uus aasta toob sulle uusi väljakutseid mobiilse klassiruumi näol, siis jagub sulle endale õppimist kui ka kolleegide nõustamist ja koolitamist piisavalt, mis toetab kindlasti sinu praktikat.