7. teema: õppematerjalide kvaliteet

Viimane teema: http://oppematerjalid.wordpress.com/2013/05/05/viimane-teema-oppematerjalide-kvaliteet/

Mul on väga hea meel, et meil on võimalus õppida kursusel, millele omistati riiklik kvaliteedimärk. Kursuse autor Hans Põldoja jättis tagasihoidlikult märkimata, et “Digitaalsete õppematerjalide koostamine” sai Eesti e-Ülikooli konsortsiumi 2013. aasta e-kursuse stipendiumi ehk kvaliteedimärgi! Õnnitlused ka meie poolt!

Kursuse teeb kvaliteetseks terviklik, loogiline, hästi loetav, vigadeta koostatud metoodiline materjal, mis sisaldab õppijale arusaadavat õpijuhendit koos vastavate selgituste ja soovitustega. Hea e-kursus on selge struktuuriga, ühtse kujundusega, optimaalse mahuga, keeleliselt ja tehniliselt laitmatu. Kindlasti on olulised autori(te)le viitamine, loomise aeg, seos õppekavaga ja litsentsitingimused.

Lisaväärtust annab kursusele õppija soorituste jälgimine ja võrdlus teiste õppuritega ning tagasiside. Nõuded on selgelt formuleeritud ja tähtajad üheselt mõistetavad.

Magistriõppe  jooksul olen osalenud tosinajagu eri tasemega kursustel. On ka kogemusi, milline ei tohiks üks kursus olla. Ka negatiivse näite võib enda jaoks muuta positiivseks, kui sellest oma järeldused teha. Väga head mälestused on kõigi Koolielu e-kursustel osalemisest. Kui õpe toimub veebipõhiselt, on eriti oluline kursuse struktuuri ja ülesannete arusaadavus. Lisandub ka motiveerimise vajadus, et kõik jõuaksid kursuse lõpuni.

Meie rühmatööd Veebitahvlid:  analüüsis juba Taimi oma postituses.
Lisan veel, et koostöös valminud materjali korral on oluline kohe alguses kokku leppida ühtses stiilis ja vormis. LeMillis on ühiseid kogumikke lihtne koostada ning materjale ise avaldada. Sellisel juhul on kvaliteet autori südametunnistuse asi. Kuna saab ka teiste loodud õppematerjale täiendada, siis kasutasin seda võimalust ja lisasin Hansu tehtud Twiddla veebitahvli tutvustuse ka meie kogumikku.

Kasutatud materjal:

Koolielu portaali õppematerjalide kvaliteedinõuded. (2012). Loetud aadressil http://koolielu.ee/info/readnews/170071/koolielu-portaali-ppematerjalide-kvaliteedinuded

One thought on “7. teema: õppematerjalide kvaliteet

  1. Olen täiesti nõus, et koostöö alguses on vaja kohe kokku leppida materjali koostamisel ühtne stiil ja vorm. Antud lahenduseks on võimalik kasutada erinevaid ühiskasutus- ja suhtlusvahendeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga