Kodutöö: Õpisüsteemi prototüüp

Marise, Taimi ja minu õppetüki prototüüp “Uurimistööde haldamine kooli tasemel” asub LeMilli keskkonnas kogumikuna, aadressil http://lemill.net/community/people/times/collections/uurimistoode-haldamine-kooli-tasemel

Uurimistöö kirjutamise ja vormistamise kohta on eelnevalt koostatud mitmeid juhendeid, kuid seni puudus juhendmaterjal õpetajatele, kuidas hallata uurimistööde koostamist kooli tasandil. Vaatasime kolme juhtumit: A, B, C, õpetajad Eevi, Neeme ja Helle. Näiteks: juhtum A: õpetaja Eevi on algaja bioloogiaõpetaja. Ta omandas hiljuti õpetajakutse ja töötab koolis esimest aastat. Kuna Eevi koormus on väike, tuleb tal koordineerida oma kooli õpilaste uurimistööde koostamist. Uurimistööga oli Eevil viimane kokkupuude ülikoolis lõputöö kirjutamisel. Ta vajab abi nii tööde juhendamisel kui ka haldamisel.

Vastavalt õpetaja oskustele valib ta teema, mida õppida. Ühiselt koostasime evalvatsiooniplaani ja valisime kursuse õppekeskkonna. Kursus koosneb kolmest osast: teema valik ja kinnitamine (Maris), uurimistöö koostamine (Taimi) ja uurimistöö kaitsmine ja hindamine (mina). Õpetamisstrateegias lähtusime Merrilli Kivike-Tiigis mudelist.

One thought on “Kodutöö: Õpisüsteemi prototüüp

  1. Pingback: Kodutöö: Õpisüsteemi prototüüp | Marise kooliblogi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga