Submission for Blogipõhise õppe kogemus

Ajaveebi kasutasin 2011-2012 õppeaastal DigiTiigri kursuste läbiviimisel. Kuna sellel kursusel on üks moodul ajaveebi loomisest, siis alustasin koos esimese grupiga algusest peale. Blogisse tegin sissekandeid iga rühmaga, sinna panime üles parimad rühmatööd, kursuslaste ajaveebide aadressid ja muud huvipakkuvat. Kuna eelmisel aastal viisin läbi kuus DigiTiigri kursust, siis kogunes hea hulk materjali, mida tagantjärele hea vaadata. Blogi aadress on http://kuusaludigitiigrid.blogspot.com/

Kuna ma ei anna koolis tunde, siis õpilastega ei ole blogi õppetöös kasutanud. Küll aga juhendasin meie õpetajat, kes tegi ajaveebi 8.klassi bioloogia aines. Seal tekkis probleem, kui õpilased hakkasid oma kommentaare kirjutama. Kahjuks ei olnud need kõik “asjakohased”. Õpetaja oli algul küll veidi kurb, aga me võtsime seda kui õppeprotsessi. Selgitasime õpilastele avalikus ruumis käitumise häid tavasid ja edaspidi probleeme enam ei tekkinud. Ma arvan, et see oli vajalik õppetund lastele, koolis on vaja selgitada kommentaaride kirjutamist, et lastel ei tekiks “anonüümse” interneti tunnet.