Neljas teema: uued tehnoloogiad

Nädala ülesanne on järgmine:

Alustasin oma raamatu katsetustega. Esmalt proovisin programmi Sigil. Väga lihtne installeerida aga teha programmiga midagi suurt ei mõikanud. Edasi proovisin veel  Inkling Habitat, kuid seegi tundus kuidagi ebamugav. Mis teha, sest praktikumis proovitud ja katsetatud iBook Author on raskesti üle trumbatav. Õnneks sattusin lõpuks PressBooks`i juurde. Eks see kasutamismugavus tulene ka sellest, et olen juba piisavalt saanud blogipostitusi teha ja nüüd sarnane rakendus tundubki mugav ja käepärane. Tegemist väga lihtsa teosega. Esmase eksportimisega oli mingil üllatuslikul kombel kaduma läinud esimene peatükk raamatust. Selgus, et olin jätnud eksport käsule linnukese panemata. Tegelikult on see üsna hea funktsioon. Saab vastavalt soovile jätta peatükke raamatust välja või neid siis juurde sättida. PDF-i puhul ei näidata kaanepilti :(

MINU RAAMATUKE

Kas olulisem on uute tehnoloogiatega kaasnevad lisavõimalused või veebipõhiste materjalidega kaasnev avatus?

Mina leian, et olulisem on uute tehnoloogiatega kaasnevad lisavõimalused. Nende abil saab õppimist muuta mitmekülgsemaks ja effektiivsemaks. Samas ei saa ära unustada ka avatuse positiivseid külgi. Parim viis on ikka kombineerida, vastavalt vajadusele, nii tehnoloogia lisavõimalusi ja avatusi.

Kas koolid peaks oma piiratud rahalisi vahendeid investeerima tahvelarvutitesse või tuleks võtta suund BYOD lähenemisele?

Leian, et koolid võiksid mõelda sellele, et oma rahalistest vahenditest tahvelarvuteid osta, kuid siis peab olema nende kasutamine hästi läbi mõeldud. Pole ju mõtet osta vahendeid, kui neid reaalselt ei kasutata. Seega peaks koolid võtma suuna BYOD läähenemisele, niikauaks kui ei hakkata antud vahendeid koolides massiliselt ja süstemaatiliselt kasutama.

Millisena te kujutate ette õpikut aastal 2020?

E-õpik peab olema selline õpilasele mõeldud vahend, kus õpilane saab kätte õppimiseks vajaliku info ja saab seda infot igal ajal ise täiendada oma mõtetega. Lisaks peaks sealolema ka piisavalt ülesandeid, mis toetavad teema omandamist. Õpik peab olema iga õpilase isiklik vahend ja iga õpilase oma nägu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga