Kodutöö: Kohustuslik või mitte

Kolm poolt-argumenti:

•  kuna õpilaste tase ja majanduslikud võimalused on kooli jõudes väga erinevad, siis peaks kool võimalama õpilastevahelist võrdsust sellega, et kõigil oleks koolis võrdsed võimalused omandada elus toimetulekuks vajalikud infotehnoloogia kasutamise oskused;
  • õpetajate koormus oleks garanteeritud;
  • oleks ettenägelik teha aine kohustuslikuks, sest nii palju kasutatakse töös arvutit töövahendida, mitte ainult rakendustarkvara näol vaid ka keeruliste seadmete juhtimisel. Ilmselt muutub arvuti kasutamine kõikvõimalikes töödes, süsteemides,  veelgi mastaapsemaks.

Kolm vastu-argumenti:

• õpilaste IKT oskused kooli tulles on väidetavalt juba väga head;
  • tavalises üldhariduskoolis pole võimalik õpilastele õpetada kõikide nende tehnoloogiate kasutamist, millega nad elus kokku puutuvad, sest koolil pole see rahaliselt võimalik;
  • on jäänud mulje, et praegu toimuv õpetus on ühe operatsioonisüsteemi- (Windows) ja ühe rakendustarkvarapõhine (MS Office).

Sinu isiklik seisukoht koos põhjendusega:

Leian, et praegune olukord on asjaolusid arvestades päris hea, kuigi informaatikaõpetajale pole see eriti kindlust pakkuv. Minu meelest võiks olla üks kohustuslik kursus igas kooliastmes:

1. kooliastmes, sest paratamatult tuleb meile kooli ka õpilasi, kellel pole kodus arvutit, tahvelarvutit või nutitelefoni ning õpilaste oskuste tase on väga erinev. Tihti hindavad nad oma oskus kõvasti üle.
  2. kooliastmes, sest päris palju on selles kooliastmes juba õppekirjanduses arvuti abil lahendatavaid ülesandeid.
  3. kooliastmes, kuna siis tuleb õpilastel sooritada oma loovtöö, seda edukalt kaitsta ja mingis vormis koolis ka säilitada.
  4. kooliastmes, sest õpilastel on vaja teha oma uurimustöö, ilmselt hakatakse järjest rohkem kasutama ka e-õpet.

Paarikümne aasta pärast ei pruugi olla enam vaja kursusi 3. ja 4. kooliastmes, kui õpetajad suudavad edukalt õpetada informaatikat lõimitud õppeainena.