Kodutöö: Minu nformaatikaõpetaja

Palun meenutage enda (parimat) informaatikaõpetajat ja analüüsige tema õpetamisvõtteid – millised tema poolt õpetamisel kasutatud tehnikad, metoodilised võtted, õppematerjalid ja -vahendid aitasid kõige paremini kaasa õpilaste (ka teie) informaatika-alaste õpitulemuste paranemisele? Kui teil ühtegi head informaatikaõpetajat pole olnud, siis võite ka kriitiliselt analüüsida oma õpetaja didaktilisi nõrkusi.

Oma esimesest informaatikaõpetajast ei mäleta ma enam suurt midagi. Oli pikk patsiga tüüp, õpetas programmeerimist, kahendsüsteemist kümnendsüsteemi teisendamist…

Tartu Kunstikooli ajast mäletan ainukest kursust, kus õppisime Adobe Illustratori põhilisi võimalusi. Enamasti õppejõud näitas ette, kuidas midgai teha, siis pidime oma ideed teostama.

Kõige rohkem on mind imestama pannud ilmselt Jaagup Kippar Haapsalu Kolledži ajast oma programmeerimistega. See on uskumatu, kuidas inimesel on vähemalt 10 programmeerimiskeelt (või isegi rohkem) sama selged nagu emakeel! Loengus oli ta lõputult kannatlik minusuguste tuutudega ja lõpuks sain ma isegi mõne keelega heaks sõbraks. Lõpuks aitasin paar aastat hiljem oma venda Jaagupi kodutöödega :). Kuigi praeguseks on nendes keeltes palju muutunud ja mina olen palju unustanud, on Jaagupi õppeainetest olnud mulle tohutult kasu – orinteerumine paljudes keskkondades, mõnikord peab koodi piiluma ja seal mõnda asja sättima.