Multimeediumi arendamine – viimane töö

Ülesanne

Eksamitöö koosneb:

  • veebileht, millel korralik ja valideeruv HTML;
  • kujundatud CSS-i abil;
  • veebilehele on lisatud flash-animatsioon;
  • ning javascript’iga loodud interaktiivne osa.

Minu eksamitöö Minu katsetused animatsioonide maailmas

Kokkuvõtteks

Aines kodutööde tegemine oli arendav (uurisin põnevusega senist kogemust veebilehe adminina sisuhaldussüsteemi kasutades), huvitav ja mõtlemapanev, aga samas väga ajamahukas. Kõik selles aines õpitu oli täiesti uudne ja esmakordne kogemus.

Adobe Flash’iga animatsiooni loomine oli väga põnev, kuigi aeganõudev. Mesimummu joonistasin näiteks uuesti 4 korda, sest arvuti ei tahtnud minuga koostööd teha ning ei tunnistanud käskude tagasivõtmist. Seega oli lihtsam uus joonistada, kui vigu parandada. Palju vaeva nägin muusikaga ja ikkagi ei jäänud tulemusega 100% rahule. 

Flash’i plaanin ka tulevikus teha. Keskmine tütar arvas, et mesimummu seiklused võiksid edasi minna :).

HTML koodi kirjutamine on päris tükk pusimist. Vahepeal sai seda katsetatud ka e-raamatu loomiseks veebikeskkonnas Inkling Habitat. Veebilehe loomine on aga kordades keerulisem ja aeganõudvam, eriti kui ei tea, kust abi otsida. Eriline oli rõõm, kui omaloodud veeblehe kohta andis validaator teate “passed“.

CSS-iga veebilehe kujundamine ja javascript’i abil interaktiivse veebisisu loomine vajavad kindlasti veel lisaaega ja tööd. Aga algus on tehtud ning huvi tekitatud…

Aitäh!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga