E-raamat ja Inkling Habitat

 

Rühmatöö ülesandeks oli uurida põhjalikumalt mingit konkreetset tehnoloogiat või vahendit digitaalsete õppematerjalide loomiseks ning koostada veebipõhine õppematerjal, mis annab ülevaate vahendi peamistest võimalustest.

Valisime koos Kristiga tutvustamiseks veebipõhise keskkonna Inkling Habitat, mis võimaldab luua interaktiivseid e-raamatuid.  Meie ühistöö tulemusena valmis e-raamat, millega hetkel saavad tutvuda Apple seadmete omanikud, laadides alla valminud e-raamatu EPUB-formaadis.

E-raamatu koostamine Inkling Habitatis

Kahjuks ei võimalda EPUB-formaadis raamat näha raamatu interaktiivset sisu.

Inkling Habitat võimaldab luua e-raamatud Apple’i seadmetele. Inkling Habitatis loodud e-raamatut näevad  täies ilus selle koostajad. Samuti on võimalik laadida raamat üles veebipoodi Store, et see oleks kättesaadav kõikidele.

Samuti on võimalik e-raamatu vaatamine arvutis (veebis), säilitades interaktiivse sisu, kuid ka see eeldab kas raamatu loojaks olemist või raamatu avaldamist veebipoes.

Meie praegune rühmatöö tulem ei vasta täielikult eesmärgile, kuna eesmärk oli koostada  veebipõhine (st avatud) õppematerjal. Meie jaoks oli e-raamatu loomine väga põnev tegevus ning vajadusel saame sellest tekitada ka veebipõhise õppematerjali (nt veebilehe), millel küll puudub Inkling Habitatis loodud interaktiivne sisu.

2 thoughts on “E-raamat ja Inkling Habitat

  1. Pingback: Õppematerjalide kvaliteet | Kaire Kollom

  2. Pingback: Multimeediumi arendamine – viimane töö | Kaire Kollom

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga