Andmeanalüüs – lisamaterjali läbitöötamine

Ülesanne

Aines andmeanalüüs oli teiseks ülesandeks otsida erinevaid ainega seotud materjale, millest õppejõud koostas süstematiseeritud materjalide lehe. Kolmandaks ülesandeks oli valida välja üks materjal ning avaldada selle kohta arvamust kui “kõige, kõige…”.

Kursusel osalejate saadetud materjalide hulgas oli terve rida suurepäraseid materjale, millest on abi andmeanalüüsis nii tarkvara kasutamisel, põhimõistete omandamisel, andmete vormistamisel kui  statistiliste andmete leidmisel. Ühe välja valimine oli väga keeruline, sest sisult oli enamus neist väga “suured” (mahukad, sisukad, laiapõhjalised).

Oma postituses tutvustamiseks valisin välja maailma statistika. See on veebileht, mis sisaldab jooksvaid andmeid maailma statistikast, mis on reaalajas muutuvad. Andmed esitatakse järgmistes valdkondades: maailma rahvastik, valitsus ja majandus, ühiskond ja meedia, keskkond, toit, vesi, energia ja tervis.

Andmeid on võimalik vaadata aasta ja päeva lõikes. Samuti on võimalik andmed mingil konkreetsel ajahetkel seisata.

Tegin  väikse kokkuvõtte haridustehnoloogilistest näitajatest, salvestades 12.aprillil 2013 kell 21.21 andmebaasist statistilised andmed päeva ja aasta lõikes. Maailma rahvaarv oli 7109940250. Selle hetke seisuga osteti tänasel päeval iga 11265 inimese kohta televiisor, 8287 inimese kohta arvuti ning 1524 inimese kohta mobiiltelefon. Interneti kasutajaid oli selle hetke seisuga 2520127083 (seega iga kolmas inimene). Iga 1968 inimene kirjutas täna blogipostituse ning iga 27 säutsus twitteris. Ühe elaniku kohta maailmas tehti tänasel päeval 1,8 otsingut Google’is ning saadeti 55,6 e-maili.

Kui lisada materjali iseloomustavaid sõnu, mis oleks esitatute hulgas kõige, kõige… siis need oleks:

  • kõige põnevam (statistika väga erinevates valdkondades)
  • kõige kiiremas muutumises (pidevas muutumises)
  • kõige masendavam (surmad nälja läbi, abordid, enesetapud jne)
  • kõige informatiivsem maailma elanikkonna kohta.

Oli väga informatiivne ja kasulik kodutöö :).

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga