Kahe viimase praktikanädala eneseanalüüs

Teen kokkuvõtte kahest viimasest praktikanädalast. Olen selle aja jooksul tegelenud jätkuvalt õpetajate nõustamisega. Vene keele õpetaja on motiveeritud kasutama quizlet.com keskkonda ja kasutab seda pidevalt õppetöös. Jagasin veelkord  Google Drive kasutamise nõuandeid. Võin rahule jääda, sest tänu oma veebivahendite tutvustusele, olen suutnud mõndagi õpetajat innustada. Huvi, kasutada uusi vahendeid tundides, on märgata. Loodetavasti jätkub see edaspidigi ja mina omalt poolt olen alati valmis aitama. Viimase kahe aastaga olen palju julgemalt hakanud arvutit oma töös kasutama ja suudan kolleegagi innustada seda tegema. Samas arendan oma oskusi pidevalt ja püüan ennast kurssi viia uute huvitavate vahendite kasutamisega. Olen osalenud juba ühel veebiseminaril, mida korraldab Ingrid Maadvere ja registreerunud ning kavatsen osaleda ka detsembris toimuval seminaril.

Viimasel kahel nädalal olen tegelenud õpilaste ettevalmistusega võistlusele “Targalt internetis”. Selle tegevuse käiguski puutun kokku uute huvitavate väljakutsetega, sest õpilastel on vaja väidelda, koduse tööna teha video, kooli esitlusega hakkama saada. See kõik nõuab üsna palju Internetis toimetamist ning lisatööd, sest tegemist on põhikooli 7. klassiga.

Gümnaasiumiosas on hetkel päevakorral intellektuaalse omandi kaitse. Selleks saadeti kooli DVD ja lisaks meilile kaks aadressi, kust leiab õppevideo. Peale video vaatamist (14+15 min.) peavad õpilased kirjutama essee teemal “Oma loomingu kaitsmise väljakutsed internetiajastul”.

Põhikooli loovtöö tegijad valisid omale teema “Loodus minu ümber” ning teevad kolm videolõiku erinevast aastaajast ühes kohas, mis tuleb hiljem ühtseks ja huvitavaks tervikuks kokku panna. Siin saan juhendajana ära kasutada oma videotöötluse oskusi.

Olen oma valiku tuleviku suhtes teinud juba eelmisel aastal astudes haridustehnoloogia magistriõppesse ja nüüd juba teostan seda. Plaane on mitmeid, mida ellu viia ja selle käigus täiendan ja arendan ennast pidevalt, sest uusi ja põnevaid võimalusi tuleb pidevalt juurde. Mulle meeldib minu valik ja kuigi see on mõnikord raske, siis peale peadmurdva küsimuse lahendamist on ikka väga hea tunne.

One thought on “Kahe viimase praktikanädala eneseanalüüs

1. Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad
    and tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation.
    My apple ipad is now destroyed and she has 83 views.
    I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!