Põhipraktika 3. ülesanne (teine nädal)

Nädala eneseanalüüs

Nädal taas möödas ja püüan analüüsida mida tegin ning kuidas õnnestus? Sel nädala viisime läbi 6.klassi vene keele tunni arvutiklassis quzlet.com keskkonnas. Probleem oli selles, et õpilased lõid konto, kuid ei saanud lahendama hakata. Seepärast toimuski tund arvutiklassis, et probleemid lahendada ja juhiseid anda. Edaspidi jääb keskkond rohkem kodus kasutamiseks sõnade. Eelnevalt on 6. klass vene keelt õppinud Miksikese keskkonnas.  Pärast mõningast katsetamist tekitas quizlet aga juba põnevust, huvi ja  motivatsiooni kodus harjutada

Eelmisel nädalal installeerisin pikapäevarühma õpetaja arvutisse SketchUp programmi (ruumiliste kujundite, mustrid). Sellel nädalal palusin pikapäeva õpetajal katsetada, kuidas toimib. See tegevus on meil koostöös Marisega, kes mulle programmi tutvustas ja mind kaasa haaras. Kuna Maris koostab hetkel keskkonnale juhendeid, siis huvitas teda, kas need on arusaadavad inimesele, kes neid esmakordselt kasutab. Tegevus õnnestus edukalt. Juhendi järgi said kujundid valmis. Probleemtekkimisel, selgus, et juhendit ei loetud ega järgitud hoolikalt. Tegelikult on see tore ja hariv tegevus, sest eelkõige arendab õpilases ruumilist mõtlemist.

Minu üheks saavutuseks oligi programmi installeerimine arvutisse, sest väga ei armasta seda ise teha ja püüan alati leidai lihtsama tee(keegi teine teeb selle ära). Seekord puudus muu variant ja selgus, et polegi üldse nii keeruline ning hirmuäratav tegevus. Jälle üks kogemus juures ja sain hakkaama.

Oma magistriõpingute juures saangi tõdeda, et mida rohkem on vaja arvutit kasutada, seda rohkem hakkad ise otsima uusi võimalusi, mida teha saaks. Ilmselt ongi paljude õpetajate probleem selles, et nad kardavad, et ei saa hakkama. Tegelikult on kõik lihtsalt inimeses endas kinni.

Minu edasised tegevused on seotud eelkõige nende inimeste pideva toetamisega ja uute võimaluste väljapakkumisega, keda suutsin innustada. Lisaks tegelen oma magistritöö uurimusliku osaga ja hoian oma meele avatud kõigele huvitavale ja uuele.