Kodutöö: Informaatika ainekava

Ülesandeks oli koostada ainekava ühe kursuse (35 tundi) kohta informaatikas. Kuna aga mina olen loodusainete õpetaja, siis koostasin ainekava põhikooli geograafiast ja valisin sealt 8. klassi loodusvööndite kursuse. Tegelikult on seda ette nähtud riiklikus õppekavas 30 tundi, kuid kavatsen 5 tundi läbi viia projektõppe tundidena, mis on seotud informaatikaga. Teemaks on taimede ja loomade kohastumised erinevates looduvööndites, kuna tihtipeale õpilased ei saa sellest aru. Miks valisin just sellise formaadi on seepärast, et majandusõpetajate ühistöös valmis ettevõtluse ja majanduse õppekava samasuguses vormingus. Seepärast tundus mulle see küllaltki käepärane ja arusaadav.

Täpsem seletus nende tundide kohta on tunnikirjeldustes  ja tundide ülesehituses kirjas, mis on aga selle kursuse järgmistes ülesannetes vajalik teha.

Minu ainekava asub siin.