Õppematerjalide koostamise vahendid

2. nädala ülesanne.

Sellel nädalal oli vaja koostada kursus keskkonnas, mida varem polnud kasutanud. Kõigepealt tutvusin erinevate õppematerjalide koostamise vahenditega. Tutvunud pakutud võimalustega, valisin katsetamiseks  CourseLab tarkvara. laadisin alla ja registreerisin kasutajaks, aga kui hakkasin kursust looma, jäin paraku abituks ja ei suutnud seal suurt midagi korda saata. Otsustasin siis katsetada uuesti ja seekord valisin myUdutu keskkonna. Seekord pika pusimise peale õnnestus midagi luua, kuigi plaanisin veidi teisiti. Püüdsin kursusele lisada teksti, kaardi, huvitavaid lehekülgi ja valikvastustega testi, aga tulemus oli nagu oli. Minu katsetus asub siin.

Kokkuvõttes mulle see keskkond ei meeldinud. Varem olen katsetanud luua õppematerjali LeMill keskkonnas, mis oli minu jaoks loogilisem ja arusaadavam.  Hea võimalus on, kui saad materjali kursuse sees luua. Võib-olla oleksin rohkem pidanud süvenema.  MyUdudtu keskkonnas oli muidugi  mitu valikut kursuse loomiseks, aga nende kõigi katsetamiseks on tunduvalt rohkem aega vaja.

myUdutu - select course template

 

 

 

 

 

 

Tutvusin ka teiste pakutud keskkondadega, kuid vaimustust ei tekitanud neist ükski.  Ootan huviga Viive katsetuse nähtavat tulemust.

Kasutatud materjal:

Põldoja, H (2012). Õppematerjalide koostamise vahendid, loetud aadressil http://oppematerjalid.wordpress.com/oppematerjalid/oppematerjalide-koostamise-vahendid/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga