Minu informaatikaõpetaja

Mina olen sellest põlvkonnast, kellel informaatikatunde koolis ei olnud. Esimeste arvutitega kokkupuude puudub. Minu ameti tõttu tekkis vajadus hakata arvutit kasutama ja sealt see kõik algaski. Kui 2000.a. kooli tööle läksin, siis andsin majandusõpetust. Programm, mille järgi tollal majandusõpetust gümnaasiumiosas anti oli pärines USA-st ja selle üks osa oli simulatsioonil. Esialgu pidi õpetaja otsused ise sisestama ja seejärel ettevõtte aruanded välja printima ja nii mitu korda tunni jooksul. Algus oli keeruline, sest printerid ei printinud või programm jooksis kokku, õnneks tänasel päeval on vaja ainult litsents osta ja kogu tegevus toimub interneti vahendusel. Sealt edasi tekkis huvi arvuti vastu ja avanes võimalus osaleda Tiigrihüppe SA korraldatud koolitustel, siis selle tulemusel täienesid oskused ning julgus arvutiga töötada.

Meelde on jäänud arvutikoolitus, mille tulemusena anti õpetajatele, kes koolituse läbisid sülearvuti kasutada. Koolituse saime piisavalt materjali, kuid kuna seltskond, kes sellel viibis, oli väga erineva arvutikasutusoskusega, siis tulemus jäi oodatust kesisemaks. Need, kellel oskused olid minimaalsed, vajasid pidevalt aitamist ja need kellel oskusi rohkem ei saanud ka kiiremini edasi minna. Seetõttu mõned teemad jäidki pealkirja tasemele. Positiivne oli selle kursuse juures see, et tegime omale blogiaadressi ja juhendaja soovitas  meil usinast blogima hakata. No, aga tüüpiline eestlane seda ju ei tee. Nii minagi, unustasin blogi ja kõik sellega seonduva. Õnneks Google meeskond tegeleb pidevalt keskkonna arendamisega ja suur oli minu rõõm, kui taasavastasin oma blogi. Nimelt kooli viidi sisse interaktiivne infotahvel, mis käis läbi Google ja kui läksin seda kodus vaatama, leidsin bloggerist ka enda blogi, mida kasutasin eelmisel semestril digitaalse meedia sisutootmise aines. Kokkuvõttes oli ikkagi väike kasutegur koolitusel olemas.

Lisaks Tiigrihüppe SA koolitustele olen osalenud nii palju kui võimalik erinevatel digitaalsete õppematerjalide koostamise koolitustel. Lisateadmisis olen saanud igalt koolituselt.

Kõik eelnev on viinud minu õpingutee nii kaugele, et tekkis huvi asuda õppima Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppesse ja pole oma otsust kahetsenud.

One thought on “Minu informaatikaõpetaja