5. loeng: Füüsiline õpikeskkond

Milline oleks parim arvutiklassi paigutus?  (U, = =, | || |,  X X)
Vaata kuidas mujal on. Väike ülevaade mõnedest arvutiklassidest Eesti koolides:

arvutiklasside paigutus

Oma kogemusest võin lisada, et kahes pikas reas klassi kummaki küljes või klassi keskel seljati koos poolviltu ekraani poole ei ole õppijal sugugi hea ekraani jälgida. Koolitajal on aga väga hea õpilaste juurde pääseda.
Minu arust parim on ikka tavaline, otse näoga ekraani poole, üksteise kõrval ja taga laudade paigutus.

Kuidas varustada arvutiklass tehnikaga ja tarkvaraga? Kas osta või rentida arvutid? Kumb oleks otstarbekam?
Mõnedes koolides on juba mindud üle arvutite rentimise peale. Miks mitte seda mõtet kasutada ka lasteaedades?

Operatsioonisüsteem? Mida valida?
Windows 7 või Windows 8 või hoopis Linux?
Kas projektori asemel ei võiks olla hoopis teler?

Failihaldus: oma server või pilveteenus?

• Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis toimib kõik GoogleDocsi põhiselt.Cisco  Meraki – uuri! Seadmete haldamine See keskkond on kasutusel Virtsu koolis

Kuidas kehtestada reeglid arvutiklassides, mida te rikkuda ei lase? Pole mõtet kehtestada reegleid, mis ei toimi.