3. loeng: Informaatikatunni kavandamine…

Informaatikadidaktika 3 vaala:

  • EESMÄRGID
  • MEETODID
  • SISU

Eesmärgid tuleb sõnastada ÕPETAJAST lähtuvalt (tunnikavas on üks eesmärk) Õpiväljund on ÕPILASE SOORITUS (näiteks: õpilane on suuteline koostama tunnikava).
Näiteks: PowerPoint esitluse koostamine
Õpilane

  • valib sobiva slaidipõhja (rakendustaseme mõiste ja oskus)
  • muudab fondi suurust
  • lisab üleminekuid
  • vahetab slaidimalli
  • selgitab oma sõnadega malli ja slaidipõhja erinevust
  • hindab slaidi kujundust juhise abil (halb sõnastus: oskab hinnata ja võrrelda head maitset PP-l)

NB! Sõnad – TEAB ja OSKAB on TABU – Neid õpiväljundite koostamisel ei kasutata!!!

Kuidas me saame teada, et õpilane on õpitu omandanud, kuidas me saame seda kontrollida? Õpiväljund tuleb sõnastada nii, et seda n võimalik hinnata.
Näteks:

  • selgitab oma sõnadega laadi mõiste;
  • märgistab etteantud vormindamata tekstis kõik pealkirjad vastava laadiga;
  • koostab märgitud pealkirjadest sisukorra ja valib sellele sobiva kujundusmalli

Tunni ülesehitus NR 1

  • köida
  • ütle, loetle õpilastele eesmärgid
  • meenuta
  • uus osa
  • juhenda õppimist
  • uute teadmiste demostreerimine
  • tagasiside andmine
  • hindamine
  • kinnistamine

Mis on unustamise kõver? Kui nädala jooksul sellest õpitust veel räägid, siis on meeldejäämine kindlam. Ka tunni lõpus võib kõike veel korrata. Unustamise kõver langeb kiirelt esimese kahe nädala jooksul.

Tunni ülesehitus NR 2

  • esita probleem (kas või video vahendusel)
    uus osa – see jääb vahele
  • avastamine – õpilased ise avastavad kuidas viiteid teha
  • vaheldusrikkuse printsiip (induktiivne ehk deduktiivne)
  • vastastikkuse näitlikustamise printsiip (hea õppesündmus õpetab õpetajat ka)
  • õppija individuaalsete iseärasustega arvestamine
  • töökorraldus arvutiklassis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga