Personal tools
You are here: Home Programm Sõpruskoolid Euroopas/Twinning Algavad sõpruskoolide programmi “Tagasi kooli" nädalad
Document Actions

Algavad sõpruskoolide programmi “Tagasi kooli" nädalad

by Elo Allemann last modified 2007-10-04 02:50 PM

Traditsiooniliselt annab programm Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning õppeaastale avalöögi “Tagasi kooli” üritustesarjaga, mis kestab 17. septembrist kuni 19. oktoobrini 2007.

Septembri keskpaigaks on kõigis Euroopa koolides õppetöö alanud. Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning kutsub kõiki õpetajaid taas interneti kaudu koostööd tegem ja portaali  www.etwinning.net vahendusel Euroopa kolleegide hulgast koostööpartnerit otsima, kellega koos õpiprojekte läbi viia.

Tagasi kooli nädalatest oodatakse osa võtma nii neid õpetajaid, kel juba eTwinning koostöökogemus olemas, kui ka neid, kel soov  programmiga liituda.
Nelja  nädala jooksul saavad eTwinning portaali kaudu õpilased-õpetajad oma uutele ja vanadele sõpradele tervituseks e-kaarte saata. Õpetajaid, kel juba internetipõhine koostöökogemus olemas, kutsutakse ajaveebis Euroopa kolleegidega mõtteid vahetama ja parimaid näiteid koostööprojektidest jagama
Iga ajavahemikul 17. september- 19. oktoober 2007 registreeritud partnerlusprojekt osaleb loteriis, kus võitjaid partnerkoolid saavad auhinnaks iPodi või iRiveri.
Samuti loositakse auhindadena iPod või iRiver  välja nende õpetajate vahel, kes soovitavad sõpruskoolide programmiga liitumist oma kolleegile ja saadavad portaalist sellekohase teate.

Kõikidele õpetajatele, kes internetipõhise koostööga algust soovivad teha, on  nelja nädala jooksul portaalis www.etwinning.net kättesaadav stardipakett, mille abil võib kohe proovida kätt lühiajalistes projektides osaledes.

Tiigrihüppe SA korraldab Tagasi kooli nädalate raames kõikidele Eesti õpetajale 17. septembrist 22. oktoobrini eTwinning projektiideede konkursi.