Teispoolsus/Kuoleman tuolla puolen
Paikuse Põhikooli lapsed tutvusid koos Soome õpilastega Hugo Simbergi loominguga ja valmistasid kunstiõpetuse tunnis kipsist pisiskulptuure.
Paikuse Põhikooli 7. klassi õpilased, õpetaja Monika Vaher
Hyvinkään Sveitsin lukio Soomest
Õppeaine kunstiõpetus
Õpilaste vanus: 13–14 aastat
Projektitöö suhtluskeel : eesti ja soome keel
IKT-vahendid: arvuti, projektor, fotoaparaat
Projekti "Teispoolsus" käigus uuriti Soome kunstniku Hugo Simbergi loomingut, surma teemat tema kunstis ja seda tõlgendades valmisid pisiskulptuurid. Kunstiteosed pildistasime üles ja sügisel 2009 korraldame näituse nii Soomes kui ka Eestis.
Projektitöö käigus sai arendada nii õpilaste loovust kui ka tehnilisi oskusi – õpiti, kuidas kasutada kipslinti skulptuurse vormi valmistamiseks. Õpilased said rühmatöö kogemuse, kuidas jagada ülesandeid, et töö valmiks.
Seos õppekavaga: lapsed õppisid H. Simbergi loomingu põhjal tegema kolmemõõtmelist tööd.
Miks peate antud teema puhul oluliseks kasutada projektõppe meetodit?
Rahvusvaheline õpiprojekt andis hea võimaluse võrrelda erisugused tõlgendusi Soomes ja meil. Ka tehnikad olid erinevad.see kõik tegi õppmise huvitavaks.
Soovitused kolleegidele
Mida peate selle projekti puhul kõige õnnestumaks? Kuidas seda saavutada?
Minu kolleeg Soomest oli rahvuselt eestlane. See tegi suhtlemise ladusaks, hõlpsaks. Minu õpilased said pildiallkirjadena kasutada eesti keelt, mida Soome kooli õpetaja oskas oma õpilastele tõlkida.
Mis kujunes suurimaks raskuseks? Kuidas sellest hoiduda?
Infotehnoloogiline pool osutus keeruliseks. Pildid jäid väikesed ja nende kvaliteet ei olnud seetõttu hea. Ehk puudusid minu oskused ja arvutiõpetajatel ei olnud aega sellega tegeleda. IT tuge oleksin rohkem vajanud.
Kokkuvõtte projektist koostas õpetaja Monika Vaher






