Personal tools
You are here: Home Õpetaja õpib -koolitused Koolitused Euroopas Eesti õpetajad osalesid rahvusvahelistel koolitustel Maltal, Norras, Tšehhis ja Saksamaal
Document Actions

by Elo Allemann last modified 2008-05-06 01:47 PM

2007./2008. õppeaastal osalesid rahvusvahelistes õpitubades seitse Eesti õpetajat. Rahvusvahelistest koolitustest võtsid osa projektivõistluse võitjad ja eTwinning mentorid.

2007. aasta oktoobrikuus osales  Harmi põhikooli direktor Sirje Kautsaar koolijuhtidele suunatud eTwinningu töötoas. Maltal kuuldust- nähtust saate lugeda  sõpruskoolide blogist.  Sirje Kautsaar on sõpruskoolide programmi  mentor Eestis.

Veebruaris osalesid eTwinning mentorite koolitusel Norras Merike Sikk Kadrina Keskkoolist ja Tiina Erala Sõmeru Põhikoolist. Mõlemad õpetajad tegutsevad ka eTwinning mentoritena. Merike Sikk  oli üks projektivõistluse võitjaid.  Lähemalt saab lugeda Oslos toimunud koolituse kohta blogi märtsikuu sissekannetest.

Aprill alguspäevil  toimus Prahas koolitus õpetajate koolitajatele. Eestis osalesid töötoas Siret Lahemaa Lauka Põhikoolist  ja Kairi Laane Viimsi Keskkoolist. Mõlemad õpetajad nii eTwinning programmi mentorid Eestis ja  õpetajate täiendkoolitusprogrammi DigiTiiger koolitajad.  Projekt, milles õpetaja Kairi Laane koos õpilasteha osalevad võitis eTwinning projektide konkursil esimese koha.

Aprill lõpus toimus töötuba Saksamaal Bonnis, kus osalesid Tiina Põllu Tartu Hiie koolist ja Irina Ševtšenko Kaukis põhikoolist. Õpetaja Tiina Põllu projekt oli üks võiduprojekte ning Irina Ševtšenko silma paistnud eTwinningu projektide väga oskusliku sidumisega saksa keele õpetamisel. Bonnis toimunud koolituse kohta saata lähemalt lugeda sõpruskoolide blogist.