Personal tools
You are here: Home Konkursid KONKURSID 2006./2007. õppeaastal Selgusid parimad sõpruskoolide koostööprojektid
Document Actions

Selgusid parimad sõpruskoolide koostööprojektid

by Elo Allemann last modified 2006-12-19 02:26 PM

Reedel, 15. detsembril toimunud auhinnatseremoonial autasustas Tiigrihüppe SA Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning programmi parimaid internetipõhiseid partnerlusprojekte, milles osalevad Eesti õpetajad ja õpilased.


Tiigrihüppe SA korraldatud konkursile esitatud projektidest valiti välja kümme parimat.

Projektitöö käigus on partnerkoolide koostööst sündinud ühised veebiajakirjad, veebipäevikud ja videofilmid,  õpilased on vahetanud arvutijoonistusi, koostanud sõnaraamatuid jne. Omavaheliseks suhtlemiseks ja koostöö tegemiseks kasutavad Eesti õpilased mitmesuguseid võimalusi alates e-postist lõpetades videokonverentsiga.

Õpetajate sõnul aitavad sõpruskoolide koostööprojektid tekitada õpilastes huvi õppimise vastu, innustavad õppima võõrkeeli ning arendavad koostöö- ja suhtlemisoskust. Projektitöösse suhtuvad õpilased väga suure pühendumuse ja huviga. Sõpruskoolide programmiga liitunud õpetajad pidasid koolide koostööd oluliseks ka õpetajate omavahelise suhtlemise ning pedagoogilise kogemuse vahetamise seisukohast. Eesti õpilasi ja õpetajaid on partnerriigid kiitnud hea inglise keele ning arvutikasutamise oskuse eest.

Partnerlusprojektide konkursil pälvis esikoha Tartu Forseliuse Gümnaasiumi ja Forssan Yhteislyseo partnerlusprojekt “Naabrite kunst ja kirjandus 21. sajandil”. Projekti käigus õpivad Eesti ja Soome gümnaasiumiõpilased tundma Eesti ja Soome kunsti ning mõlema maa kaasaegse kirjandust - tutvuvad eesti ja soome kujutava kunstiga, õpivad looma seoseid kunsti ja kirjanduse vahel, võtavad osa erinevatest kirjandusüritustest Eestis ja Soomes ning arvustuste võistlusest. Samuti külastatakse kunstimuuseume – KUMU Tallinnas ja Ateneum ja Kiasma Helsingis. Toimunut kajastatakse ajaveebis ja ühises veebiajakirjas „Virtuaalkass Felix” ning koolide kodulehtedel.

Teist kohta jagasid Väätsa Põhikooli ja Itaalia kooli Istituto Comprensivo Paolo Borsellino partnerlusprojekt “Nii kaugel ja nii lähedal”( So Far So Close) ning Pärnu Vanalinna Põhikooli ja Leedu Vilkaviškio rajono Sūdavos vidurinė mokykla partnerlusprojekt “Tegelased lastekirjanduses” (Characters in the Children's Literature).

Partnerlusprojektis “Nii kaugel ja nii lähedal” osalevad õpilased õpivad tundma sõpruskooli laste igapäevaelu. Projekti käigus loovad mõlema kooli õpilased oma koolist videofilmi, koostavad illustreeritud sõnaraamatu ja vahetavad dialooge eesti-inglise-itaalia keeles.

Projektis “Tegelased lastekirjanduses” osalevad õpilased tutvustavad üksteisele oma maa lastekirjanduse kangelasi. Joonistatakse ja vahetatakse pilte, tõlgitakse lühijutte, õpitakse tundma kirjandusteoseid ja kirjanikke. Ajaveebis avaldatakse artikleid ja fotosid. Laste töödest tehtud fotodest valmivad interaktiivsed piltmõistatused.

Kolmandat kohta jagasid Kiili Gümnaasiumi ja Itaalia kooli Sant'Andrea 298 C.D."Elsa Morante partnerlusprojekt “Mängime õppides (Play to Learn) ja Lauka Põhikooli ja Kreeka kooli Ies Gádori partnerlusprojekt “Ideed käsitööks”(Exchanging Ideas on Craft Working)
Koostööprojektis ”Mängime õppides” raames tutvuvad algklasside õpilased, missugune on nende eakaaslaste elu-olu ja kombed, mängumaailm ja koolielu teistes Euroopa riikides. Oma mänge ja tegemisi tutvustatakse üksteisele ühise ajaveebi kaudu.

Projekti "Ideed käsitööks” tulemusena valmib ühine veebinäitus õpilaste valmistatud käsitööesemetest. Projekti käigus tutvustavad õpilased üksteisele  meisterdamise ja käsitöö traditsioone ja vahetavad ideid, õppivad tundma uusi materjale ja töövahendeid.

Kümne parima projekti hulka jõudisid  Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli ja Saarnilaakso kooli partnerlusprojekt “Virtuaalne koolileht”, Pärnu Koidula Gümnaasiumi ja Iirimaa kooli  Bayside Junior projekt “Vaata minu maailma”, Lasnamäe Lasteaed-Algkooli ja Escola Secundária de D. Dinis Lisboa projekt „”Läbi piibli, läbi Euroopa” (ATB - Across the Bible across EUROPE - Quer durch die Bibel) ning Sõmeru Põhikooli ja 61st Primary School of Thessaloniki partnerlusprojekt “Tvinnijad põhjas ja lõunas” (eTwins in North and South)
Ning Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Prantsusmaal asuva Lycée professionnel Robert Wlérick partnerlusprojekt “Brändide võrdlus” (Comparison of Brands).

Esikoha saavutanud projektis osalenud Eesti õpilased said Tiigrihüppelt reisi Helsingisse Heureka keskusse ning nende õpetaja osaleb sõpruskoolide programmi rahvusvahelisel koolitusel.

Rahvusvahelisel koolitusel saavad osaleda ka õpetajad, kelle projektid saavutasid teise ja kolmanda koha. Teistele õpetajatele, kelle projekt jõudis kümne parima hulka, said auhindadeks digifotoaparaadid.

Programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning toetab ja rahastab Euroopa Komisjon, koordineerib European Schoolnet. Eestis koordineerib programmi Tiigrihüppe SA. Partnerlusprojektide konkurssi toetas Euroopa Komisjoni Eesti Esindus.


Powered by Plone, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: