Personal tools
You are here: Home Õpilasele Võitle koolikiusamise vastu! Õpilased on eduka kiusamisvastase kampaania võti.
Document Actions

Õpilased on eduka kiusamisvastase kampaania võti.

by Mart Laanpere last modified 2005-11-06 07:08 PM

Õpilased on eduka kiusamisvastase programmi võti eelkõige seetõttu, et nad teavad ammu enne täiskasvanuid, kes on kiusajad.

Mis puutub distsiplineerimisse ja karistamisse, siis enamus õpilasi on tugevalt õigluse poolt ning seepärast hindavad kiusamisvastast poliitikat, mis julgustab teistesse hoole ja armastusega suhtuma. Siiski on õpilased enam kiusamisvastast programmi toetama, kui nad on ise otseselt sellesse kaasatud. See hõlmab kiusamisvastast poliitika väljatöötamist ning sellele järgnevaid ülekoolilisi ja klassisiseseid tegevusi. Väga oluline on, et õpilased toetaksid teistest hoolimist ning tunnustaksid ning julgustaksid üksteist.

Õpetajad peavad olema tundlikud fakti suhtes, et õpilaste tase kiusamisvastastes programmides osalemisel on erinev. Kui kord juba õpilased on ühinenud, et kiusajate vastu tegutseda, vajavad nad ka õpetajatepoolset mõistmist, et ka nemad tahavad turvalisust. Mõningate õpilaste jaoks tähendab see kindlustunnet ning teadmist, et see info, mida ta jagas, ei põhjusta talle oma kaaslaste seas staatuse langemist. Selleks, et õpilased oleksid programmiga kaasas, peab salajashoidmine säilima.

Et aidata õpilastel aktiivselt osaleda ning tegeleda kiusamise vähendamisega on väga tähtis, et õpilased õpiksid tegema vahet kaebamisel ja aruandmisel. Kaebamine on, kui õpilane räägib mingist ebaõigest käitumisest mõttega tekitada teisele õpilasele probleeme kooli meeskonnaga. Aruandmine on, kui õpilane räägib midagi, et kaitsta teise õpilase turvalisust. Kui juba õpilased teevad neil kahel vahet, siis ei ole ka kiusamisest rääkimine enam nii suur häbiasi.


Allikas  www.bullybeware.com
« January 2021 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: