Personal tools
You are here: Home Õpilasele Võitle koolikiusamise vastu! Kiusamisvastase poliitika kasulikkus.
Document Actions

Kiusamisvastase poliitika kasulikkus.

by Mart Laanpere last modified 2005-11-06 07:08 PM

Rääkides  lapsevanematega, on selge, et kõige enam tahavad nad, et nende lapsed end koolis turvaliselt tunneksid. Kui laps ei tunne end koolis turvaliselt, siis mõjutab see kõike, mis tema elus toimub. Paljudel koolidel on kiusamist lubav maine. See on tavaliselt kogu koolile teada. Sellistes koolides on lapsed oma turvalisuse pärast mures ning selle tulemusena käivad paljud koolis vastumeelselt. Selleks ajaks, kui koolil on avalik “kõva kooli” maine, on paljud ohvrid kannatanud vaikuses.

Kui juba kord kiusamise teema on kooli poolt avalikkuse ette toodud ning kiusamisvastast poliitikat kasutatakse, saavutab kool kõigi laste jaoks turvalise maine ning seda nähakse kui lastest hoolivat aktiivset kaastöölist.

Tulu õpilastele on sama oluline. Kui lapsed teavad, et nende kool tegeleb aktiivselt õpikeskkonna turvalisemaks muutmisega ning et kiusamist ei lubata, võivad nad tunda end vabalt ning oma tähelepanu rohkem õppimisele kui turvalisusele pöörata. Isegi õpilased, kes ei ole ei ohvrid ega kiusajad, ent kes on kiusamise tunnistajad, tunnevad end turvalisemalt, kui teavad, et kooli juhtkond, õpetajad ja õpilased üheskoos seisavad kiusamisele vastu.

Vaatamata sellele, missuguse koolikeskkonnaga on õpilased varem kokkupuutunud, kui nad tulevad kooli, kus kiusamine ei ole lubatud, siis õpilased, kellel on kiusamise potentsiaal, tavaliselt testivad kiusamise poliitikat. Seetõttu on oluline, et kool aktiivselt õpetab kiusamisvastast käitumist ning avaldab kooli kiusamisstatistikat. Õpilased peavad teadma, et see ei ole lihtsalt mingi must auk, vaid, et kiusamispoliitikat vaadatakse igal aastal uuesti üle.

Olukordades, kus kogu kool ei saa töötada kiusamisjuhtude vähendamisega, saavad klassiõpetajad kasutada individuaalseid programme. See ei ole muidugi kõige parem lahendus, ent vähemalt on see algus kiusamisega tegelemiseks.


Allikas  www.bullybeware.com
« January 2021 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: