Personal tools
You are here: Home Õpetajale Kiusamisvastane poliitika. Kuidas saavad koolid aidata?
Document Actions

Kuidas saavad koolid aidata?

by Mart Laanpere last modified 2005-11-06 07:08 PM

Hirm mõnitamise või kiusamise ees on koolis laste peamine stressi põhjus. Lastel, keda kiusatakse on kaks kuni kolm korda rohkem peavalusid või muid haiguseid (ABC News, Sept. 22, 1996).

Koolid peavad rajama sotisaalse õhkkonna, kus füüsilist vägivalda ja kiusamist ei kasutata kui vahendit populaarsuse saavutamiseks, juhtpositsiooni säilitamiseks või teiste mõjutamiseks tegemaks, mida käsitakse. Keegi ei ole kiusamist ära teeninud.

Koolid saavad hakata tegelema eduka kiusamisprogrammiga, kui need 60% lastest, kes ei ole ei kiusajad ega ohvrid, õpivad ära, et kiusamine on mittesoovitav käitumine.

Koolid peaksid reklaamima oma kooli kui kiusamist mitte lubav kool ning töötama kiusamisvastaste plaanidega. Selleks, et saada ühiskonna toetust ning anda tänastele ja tulevastele õpilastele selge sõnum kooli kiusamisvastasest poliitikast, peab kooli õpetajaskond oma õpilaste oodatud käitumise taseme kõrge hoidma.

Kui kool on juba kord end üles ehitanud kui turvaline koht kõigile õpilastele, siis tuleb kooli töötajaskonnal selle maine säilitamiseks jätkuvalt tööd teha. See on raske ülesanne, mis nõuab kooli juhtkonnalt panna õpilase turvalisus oma kõige tähtsamate küsimuste nimekirja tippu. Tasub meelde jätta, et lapsed, kes ei tunne end koolis turvaliselt, ei saa ka rakendada kogu oma potentsiaali õppetöös ning see omakorda pidurdab nende tuleviku võimalusi. Kooli pühendamine kiusamisvastasele tegevusele peab olema pikaajaline ettevõtmine. Iga uue kooli aasta alguses peab kooli meeskond olema kindel, et kiusamisvastast poliitikat on arutatud ning need lisatud kooli aasta eesmärkidesse.

Koolid võivad luua toetusgruppe, kus ohvrid saavad arendada vajalikke oskusi oma käitumise muutmiseks õpilaste sotsiaalses hierarhias. Eesmärk ohvri jaoks on ühineda ning saada sõbraks õpilastega, kes ei kiusa ega ole ka ohvrid. Sellised muutused nõuavad palju aega ja pingutusi, ent on teiste toetusel siiski võimalikud.

Allikas  www.bullybeware.com« January 2021 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: